Prodej PYROTECHNIKY
>> > ZDE < <<
Ohňostroje Krupička
Ohňostroje -

Otázky a odpovědi - FAQ

Co by jste měli vědět

V jakých cenových relacích se u Vás ohňostroje pohybují?

Ohňostrojné baterie se pohybují již od 300 Kč. Sestavené ohňostroje od cca 3 000Kč (aktuální ceny a nabídku naleznete na našem eshopu) odpálíte sami jednou iniciací zápalnice. Poté se jen díváte na několikaminutový ohňostroj jako běžný divák. Pro tento druh ohňostroje není nutné zajišťovat povolení. Pro větší rodinné akce, svatby, firemní a městské oslavy se cena ohňostroje (odpal provede držitel průkazu ČBÚ) pohybuje v rozpětí cca od 45.000 Kč. Čas ohňostroje je od 3 minut.

Na čem závisí cena ohňostroje?

Cena je závislá na délce ohňostroje, na použitých výrobcích a na celkovém množství odpalovaného materiálu. Ohňostroj dlouhý 5 minut může být v ceně 15.000 Kč nebo také 100.000 Kč. A naopak ohňostroj za 50.000 Kč může být sestaven na čas 3 minut nebo 10 minut. Každý ohňostroj bude obsahovat jinou intenzitu, rychlost, mohutnost světelných efektů. Vždy jde jen o vhodný poměr ceny a času. Rozhodující pro velikost a rychlost ohňostroje není celková cena, ale cena jedné minuty.

Je možné realizovat ohňostroj i za deštivého počasí?

Ano, ohňostroj může být realizován za deštivého počasí.

Jsme povinni žádat o povolení na obecním úřadě?

V některých oblastech a případech je vhodné hlásit realizaci ohňostroje (např. : při pořádání ohňostroje na veřejném prostranství, odpal po 22 hodině, profesionální ohňostroj vyžadující požární dozor, ...). Pro ohňostroj na objednávku (odpal provede držitel oprávnění ČBÚ) potřebná povolení vyřizuje naše firma.

Do kolika hodin se může odpalovat ohňostroj?

Ohňostroj je možné odpalovat kdykoliv (ideální doba odpalu je po setmění). Při odpalu ohňostroje není vhodné rušit noční klid (ohňostroj by měl být odpálen před 22.00 hodinou). Čas odpalu ohňostroje může také regulovat nařízením obecní úřad. Jak je to s nákupem pyrotechniky dle tříd?

Od kolika let mohu zakoupit výrobky I., II. a III. třídy nebezpečí?

Pyrotechniku je možné nakupovat : I. třída nebezpečí bez omezení věku (není-li na výrobku uvedeno jinak), II. třída nebezpečí pouze osoba starší 18-ti let, III. třída nebezpečí k nákupu je nutné mít průkaz odpalovače ohňostrojů, který vystavuje na základě školení a zkoušek Český báňský úřad.

Co je to pyrotechnika kategorie 1., 2., 3. a 4.?

Jedná se o značení pyrotechniky dle mezinárodně uznávaného standardu. V ČR vstoupilo toto značení v platnost 1.7.2010. Pyrotechnika se nově dělí na kategorie 1. až 4. a technické kategorie T1, T2 a P1, P2.

Za jakých podmínek mohu nakupovat výrobky dělené dle kategorií?

Pyrotechnické výrobky uvedené řádně na trh (v ČR od 1.7.2010) se smí prodávat osobám, které dosáhly věkové hranice : 15 let - zábavní pyrotechnika kategorie 1., 18 let - zábavní pyrotechnika kategorie 2., 21 let - zábavní pyrotechnika kategorie 3., 21 let - ostatní pyrotechnické výrobky kategorie P1 a divadelní pyrotechnika kategorie T1. Odborná způsobilost (průkaz vydaný ČBÚ) se vyžaduje pro kategorii 4., kategorii P2, kategorii T2.

Mohu u Vás zakoupit pyrotechniku III. třídy nebezpečí?

Ano (ke koupi opravňuje průkaz vydaný ČBÚ). Bez průkazu můžete zakoupit výrobky označené CE v nové kategorii 3 (hmotnost slože a velikost efektů odpovídá bývalé III. třídě nebezpečí) . Kategorii 3 lze nově zakoupit po dosažení věku 21 let.

Nabídka
Kontakt

Mapa

OHŇOSTROJE Krupička
Ke Křížkám 166
107 00 Praha 10 - Dubeč

Prodejna
Po-Pá 09.00 - 18.00

Tel.: +420 272 706 963
Mob.: +420 731 445 413

E-mail: info@ohnostroje.cz

Eshop: petardy.cz

další info
Nahoru